Vijesti

Hrvatski veslački savez (HVS) i Veslački savez Zagreba (VSZ) organizirali su u subotu, 11. svibnja, 3. regatu Veslačkog kupa ‘Miljenko Finderle’ koja je održana na regatnoj stazi Jarun, a na kojoj su nastupili veslači našeg kluba.

U dvojcu na pariće za kadete A (2xKMA) Jan Črne i Maks Findrik zauzeli su 2. mjesto u finalu A.
Drugo mjesto u finalu A zauzeo je klupski juniorski dvojac (2xJMA) s posadom Šime Ravnjak i Josip Jakšić.
Ema Hodak je nastupila u skifu za juniorke A (1xJŽA) gdje je zauzela 3. mjesto u finalu A.
U skifu za juniore B (1xJMB) Leon Opačić je bio četvrti u finalu A.
U A finalu veslao je dvojac na pariće za juniore A (2xJMA) s posadom Jan Latković i Matija Car zauzevši 6. mjesto.
Luka Hajdin je u skifu za seniore (1xSM) bio prvi u finalu B, a u istoj disciplini veslao je i Mauro Bauer koji je bio peti u kvalifikacijama.
Vito Brozović i David Mikašinović nastupili su u dvojcu na pariće za juniore B (2xJMB) te su zauzeli 3. mjesto u finalu B.

• Zadovoljan sam nastupom svih naših veslača na ovoj kup regati. Izdvojio bih Emu Hodak koja je nastupila u dvije godine starijoj kategoriji juniorki i polučila solidan plasman. Isto tako odličan je bio naš klupski dvojac, Ravnjak i Jakšić, koji je bio drugi iza dvojca na pariće slovenskih veslača – kazao je trener Zlatko Katušin.